דייג מסירה בשקיעה

איגוד הדייגים הספורטיביים בישראל

העמותה לקידום דייג ספורטיבי בישראל

איגוד הדייגים הספורטיביים בישראל

קריאה לפעולה! – צו 8 לכל הדייגים הספורטיביים!

שלום לכולם

בהמשך לכל ההודעות הקודמות , אני רוצה לעשות סדר ,לסכם ולעדכן על ההתקדמות ומה שנעשה עד עכשיו.

והחשוב יותר – לעדכן מה שנדרש מכל אחד מאתנו לעשות בימים הקרובים

כידוע לכם , אגף הדייג החליט בעצם להכריז על התחביב שלנו מלחמה ולהוציא תקנות חדשות הפוגעות קשות בעיקר בדייגים הספורטיביים ומתעלמות מכל השאר. כל זאת נעשה באופן חפוז ומידי לפני החג ובהחלט מעלה תהיות לגבי תום הלב וההתנהלות המקצועית של הנוגעים בדבר. כפי שכבר אתם יודעים ישנן מס תקנות שדורשות התייחסות מידית מאחר ורוצים להכניסן לתוקף כבר בחודש הקרוב. אם לא נפעל בצורה מאוחדת ,נחושה ובעיקר מהירה – ככל הנראה שכבר מהחודש הבא לא תוכלו לדוג בצלילה ובעוד מס סגנונות נוספים .   כדי למנוע מצב זה החלטנו לפעול ולהראות לאגף הדייג שלא מדובר באספסוף שניתן לפגוע בו כדי לשלם מס שפתיים על חידלון שלהם וחוסר פעולה ובעיקר אכיפה והזנחה של שנים רבות . לא נסכים לפגיעה בנו בלבד (בטח שמידית וללא שום תאום והסכמות הדדיות ) ללא טיפול ואכיפת תקנות הולמות גם על הדייגים המסחריים. פגיעה זאת אינה רק בנו כספורטאים אלא בכל הענף הזה ובבעלי עסקים רבים .

נדרשת מאתנו פעולה ב 2 שלבים מקבילים :

 1. עצירה מידית של התקנות וההגבלות שמנסים להטיל עלינו והכרה בנו כציבור שומר חוק לגיטימי שיש להתחשב בו ולנהל איתו ביחד את הנושא . זה הנושא הבוער והדחוף ביותר לטיפול כרגע ובו אין זמן למלחמות בין: קבוצות , פורומים , סגנונות וכיו"ב. אם לא נהיה אפקטיביים עד ה 15 לחודש הקרוב – נמצא את עצמנו ללא תחביב !!
 2. במקביל ולאחר שלב 1 נצטרך ונרצה לשבת עם הגורמים המתאימים כדי לגבש טיוטא לרפורמה בנושא שמירת הים ומשאבי הדגה. נושא זה יעשה בצורה שיתופית רחבה ושקופה ובו ישותפו כל מי שירצו לקחת חלק בפעילות.

מה מתוכנן ומה בוצע עד עכשיו :

 • נוסח מכתב שישלח באופן מרוכז ע"י עו"ד לאגף הדייג .אנחנו צריכים לאסוף כמה שיותר חתימות על מנת שיהיה אפקטיבי. אגף הדייג חייב להבין שאנחנו כוח מספרי שיש לתת אליו את הדעת – זאת הפעולה שנדרשת מכם !! הרישום למכתב דרך הקישור המצורף . המכתב חייב להישלח עד ה 14 לחודש (יום שלישי).
 • הוקם צוות היגוי לטיפול חירום מידי בסעיף 1 : חברים בו מס אנשים ממספר סגנונות דייג כגון : אורי בינסטד , עופר אלעד (אודין) , מאמון , ז'אן ז'אק, מתי מוסקוביץ', וובה דיאצ'נקו , צחי מיימון , גיא פרננדז , אנדרי אהרונוב , איציק בר סימן טוב, אמיר פרסמן ועוד כמה שתומכים ועוזרים מאחורי הקלעים . מבקש סליחה מראש מכל מי שלא הזכרתי את שמו.
 • הקמת אתר אינטרנט ייעודי לנושא זה ( הוחלט לא להשתמש בשום פלטפורמה קיימת כדי למנוע ניגודי אינטרסים – האתר אינו קשור לשום גוף עסקי , פורום , קבוצת FACEBOOK וכיו"ב ) באתר נעלה עדכונים בנושא זה ודרכו נוכל לרכז את כל הפעילות שלנו כקבוצה.
 • יצירת כוח פוליטי : בוצעה פגישה עם חבר כנסת ( מפורט בפוסט נפרד באתר)
 • הקמת עמותה לטיפול וייצוג הדייגים הספורטיביים – יבוצע מיד לאחר החג
 • הקמת צוות עבודה לייצוג שלנו מול הרשויות השונות ולקבלת החלטות בנושא – יבוצע בהמשך לאחר שנבין מה הלו"ז ומה התכניות של אגף הדייג .
 • פניה לבעלי עסקים הקשורים לענף – סירות ,ציוד דייג וצלילה , קיאקים , מדריכים וכיו"ב על מנת להראות את התועלת העסקית והרווח למדינה מהמשך קיום הספורט שלנו לעומת ה"רווח" הזעום של תמיכה בטרוליסטים ובנוסף לרתום עסקים אלה למאבק שלנו – יבוצע לאחר החג .

אז איך אתה יכול לתמוך ולסייע?

 1. להירשם ולמלא הפרטים המלאים שלך בטופס הרשמה למאבק.
 2. להוריד טיוטה למכתב תגובה שהכנו עבורכם, כל אחד מוזמן לערוך ולשנות את המכתב כראות עיניו או לשלוח אותו כמו שהוא להוסיף שם מלא, תאריך וחתימה ולשלוח לאגף הדייג במייל או בפקס. כמובן שכל אחד מוזמן לבצע תיקונים ושינויים במכתב על פי ראות עיניו לפני שהוא שולח.
 3. להתקשר אל פקידי אגף הדייג ולהתלונן על הטיוטה הלא שוויונית.
 4. לשתף עם כל החברים הדייגים שיש לך מכל סגנונות הדייג ולרתום אותם למאמץ המשותף שלנו לתת להם קישור לאתר ולבקש מהם שירשמו בטופס ההרשמה לאתר וישלחו מכתב.

שיהיה לכולנו בהצלחה!

אמיר פרסמן.

איגוד הדייגים הספורטיביים בישראל. (עמותה בהקמה)

דייג חובב? הצטרף אלינו

מלא עכשיו הפרטים בטופס

שם מלא: (חובה)

אימייל: (חובה)

טלפון:

אני דג בשיטת דייג:
דייג חופידייג בצלילה חופשיתדייג מקיאקדייג מסירה

הערות נוספות

אני תומך בעמותת ISFA , ומסכים לקבל עדכונים מכם במייל ובטלפון

בואו להשפיע!

הכנו עבורכם טיוטה למכתב לשליחה לאגף הדייג, הורידו אותו מלאו את שמכם המלא, תאריך, עדכנו את החתימה שלכם בתחתית הדף ושלחו לאגף הדייג בפקס או במייל

פרטי קשר של אגף הדייג:

מי שיכול שישלח גם פקס וגם אימייל

פקס: 03-9485735
דוא"ל: candiceb@moag.gov.il