מאבק נגד אגף הדייג והחלטותיו

שלום לאנשי החנית.

שמי יורי, חלקכם מכיר אותי, אני צולל לדייג למעלה מ-22 שנה.
דגים רבים ראיתי ודגים רבים תפסתי. לא מעט טעויות עשיתי אך מכולן למדתי. במו עיני ראיתי איך הדגה הולכת וקטנה, לצערי, בתחילת דרכי, בין היתר בגללי.
היום אני נשוי ואב לשני ילדים. שני ילדים שאני רוצה שיכירו את הים כמוני, יצללו , ידוגו ויצודו דגים. קראתי את הטיוטה של אגף הדייג והתביישתי. התביישתי שאגף השייך למדינת ישראל ואחראי על פיקוח ושימור הדגה לדורות הבאים כותב בכזאת בורות ועומד להטיל עלינו מגבלות אשר למעשה יפסיקו את התחביב הנהדר הזה. איני בטוח שאתם מבינים את המשמעות, אבל ההגבלות הנ"ל לא ישתנו, רק יחמירו. אם ללמוד מענף הצייד (ביבשה) כל מגבלה או איסור צייד חיה/ציפור מסוימת שנקבע לא הופסק אף פעם, גם כאשר אותה חיה/ציפור הפכה למזיק מרוב שאין לה טורפים טבעיים.

חברים, כאחד שעתיד הים והדגה חשובים לו מאוד וכאחד שלימדו אותו שההגנה הכי טובה הינה התקפה, החלטתי לצאת למאבק. מאבק שההישג המינימאלי שלו יהיה שינוי הטיוטה לנוסח הגיוני ומבוסס על עובדות ומודלים מחו"ל ומטרתו המקסימלית שינוי הפונקציות המחליטות באגף הדייג.

לא ייתכן שאגף הדייג יטיל מגבלה על סוגי דגים ויתיר לנו לדוג דגי חרב ומפרשנים, או יאשר לדוג גם טרולוס וגם טרכון (שזה אותו דג!!!!) ואדם שחתם על הרעיון הזה יגיד שהוא מבין בדייג בים התיכון בישראל. אדם שכתב את המגבלה הזו ואדם שחתום עליה ככל הנראה מבין בדייג ובבעיית הדגה בארץ כמו שרובנו מבינים בטכנולוגיה גרעינית. אדם זה רבותי, הוא שישמור על הדגה?! הוא יביא לאיזון הדייג בארץ??? התשובה היא לא!!!

ועכשיו רבותי, הגיע הזמן להראות לאגף הדייג שאנחנו לא זבובים שאפשר לנפנף אותם בידיים, אנחנו…אנשי החנית! אז בואו נשלוף את החניתות שלנו ונראה לאגף הדייג שהוא הגיע לקן צרעות!
בואו נפיל על אגף הדייג את עשרת המכות ונראה לו, שלנו אכפת מהים יותר ממנו.
מי מכם חושב שלא צריך להעיר את הדובים, טועה! הם ערים והם בדרך לטרוף אותנו.
מי מכם שחושב שלא ניתן להביס אותם, טועה! הציידים התאגדו לעמותה והצליחו לשמור על זכויות הצייד שלהם וכן הדייגים המקצועיים מאוגדים ואגף הדייג לא נוגע בהם.
מי מכם שעתיד הים והתחביב שלנו חשוב לו, שיצטרף אליי למאבק!

זו היא תכנית הפעולה הראשונית שאני מציע:

  1. גיוס ואיגוד כל הצוללנים והדייגים
  2. הקמת עמותת הדייגים.
  3. הפצת פניות פרטיות לאגף הדייג
  4. הפצת פניות משפטיות לאגף הדייג
  5. פניה לשר החלאות הממונה על אגף הדייג
  6. פניה לתקשורת

ויש עוד הרבה רעיונות שאנחנו יכולים ליישם.

כל מה אני מבקש מכם, זה להצטרף אליי למאבק. לעזור בגיוס ואיגוד כל הדייגים בכל הפורומים הקיימים, ולפעול ביחד ובתזמון.
כולנו אנשים שומרי חוק, וזו הסיבה למה יש לכולנו רישיון דייג, אף אחד כאן לא רוצה לצלול או לדוג עם תחושה שהוא עבריין וכולנו חייבים להיאבק בצורה חוקית, אסרטיבית אך נחושה!
עלינו להתגבש ללהקה צפופה, בדיוק כמו שהדגים עושים כאשר מגיע טורף, כי אם נשאר בבודדים יטרפו אותנו אחד אחד.
חברים, זה הזמן.
תראו כמה סימבולי התזמון של המאבק…ערב פסח…זה הזמן להילחם רבותי על החירות שלנו כדייגים אחרת נחזור לעבדות!
לא תהיה הזדמנות אחרת!

מי איתי?

1 תגובה

השאירו תגובה

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.